Nutriada 2024

Dwie drużyny studentek kierunku dietetyka wzięły udział w dwudniowym ósmym turnieju wiedzy dietetycznej Nutriada, który odbył się w dniach 26-27 kwietnia 2024 r. w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Organizatorem tego wydarzenia jest Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Rok temu przedstawicielki Szkoły Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego debiutowały na tym konkursie. W tym roku swoich sił próbowały studentki drugiego roku studiów magisterskich: Aleksandra Potaś i Karolina Łukasiewicz - w drużynie razem z Weroniką Bednarską - studentką trzeciego roku studiów licencjackich.
W skład drugiego zespołu weszły przedstawicielki pierwszego roku studiów magisterskich: Wiktoria Czajkowska, Julia Bloch oraz Wiktoria Konkel.

Drużyna ,,Wiktoria, Julia, Wiktoria" zajęły siódme miejsce na 16 zespołów z całej Polski, uczestniczących w konkursie. Konkurencja była ogromna. Od szóstego miejsca dzieliła je różnica zaledwie 0,16 punktu. Pierwszy dzień konkursu składał się z pięciu konkurencji: test z wiedzy, krzyżówka, ,,stawiam na", etykiety, degustacja.
Drugiego dnia zespoły wykonywały zadanie oparte na przypadku klinicznym, w ramach którego musiały przeprowadzić wywiad dietetyczny z pacjentem, przedstawić zalecenia żywieniowe i zaproponować modyfikacje jadłospisu. W kategorii degustacja obie drużyny znalazły się na pierwszym miejscu, w kategorii krzyżówka - Wiktoria, Julia i Wiktoria zajęły drugie miejsce.

Udział w konkursie jest świetną przygodą, ale bez wątpienia wymaga od uczestników znacznego poziomu wiedzy, umiejętności i kompetencji dietetycznych. Tym bardziej cieszymy się, że studentki podjęły wyzwanie i spróbowały swoich sił podczas tak prestiżowych zawodów.

Gratulujemy obu zespołom, a szczególnie cieszmy się z wysokiego miejsca Wiktorii, Julii i Wiktorii z pierwszego roku studiów magisterskich!